KOMUNIKACJA Z URZĘDEM


Strona internetowa Gminy Trzebnica to miejsce, w którym zarówno mieszkańcy, przedsiębiorcy jak i lokalni działacze znajdą szereg ważnych informacji i aktualności. W 2021 r. na stronie internetowej Gminy Trzebnica zamieszczano aktualności i komunikaty oraz liczne zaproszenia na wydarzenia organizowane przez gminę, osiedla, sołectwa oraz organizacje pozarządowe.


Statystyki gminnej strony internetowej w 2021 r.:


  • 171 dodanych artykułów;

  • 72.025 odsłon strony;

  • 99.000 użytkowników odwiedzających stronę.


Do każdego stworzonego artykułu tworzona była dokumentacja fotograficzna lub grafika poglądowa. Na stronie internetowej gminy funkcjonował kalendarz wydarzeń, a także inne podstrony dedykowane poszczególnym inicjatywom np. budżetowi obywatelskiemu.


Równocześnie zamieszczane były także posty, filmy i wydarzenia na gminnym facebooku.


Statystyki gminnego profilu facebook w 2021 r.:


  • 50 dodanych postów;

  • 3.794 użytkowników odwiedzających profil.

Strona internetowa Gminy Trzebnica


Dwutygodnik Samorządowy Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka.

W 2021 r. wydano i rozdysponowano pomimo pandemii 24 numery Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka, za pośrednictwem którego przekazywano najważniejsze informacje dotyczące działalności burmistrza, Rady Miejskiej oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Trzebnicy, a także przedstawiano realizowane przez mieszkańców inicjatywy i projekty.

Aplikacja mobilna - plakat

W 2021 r. Gmina Trzebnica korzystała z własnego systemu komunikacji z mieszkańcami. Umożliwiła to aplikacja na smartfony, która wyświetla aktualności zamieszczane na stronie internetowej gminy, a dzięki kalendarzowi wydarzeń, pozwala mieszkańcom dowiedzieć się o nadchodzących imprezach czy repertuarze kina Polonia. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na telefony z systemem Android, iOS oraz Windows Mobile.